Club Friendlies

Club friendlies are open to all playing members.  If you are interested in playing please put your name down on the selection sheets displayed in the clubhouse. Team selection will be by the Club Captain Sheila Andrews and Club Vice Captain, Michael Andrews.  Go to the What’s On page and click on the calendar entry for a map of away games

Date
Club
Club
Start
Dress
Format
Result
APRIL
Sat 20Green & Club TidyingHome9.30am
Sun 21Opening DriveHome2.30pmGreys
Thu 25Aldershot Underwood Roll upHome2.30pmGreys
Sat 27Fish & Chip DriveHome3.00pmGreysTBD
MAY
Sat 4MilfordHome2.30pmWhites5 x Rinks
Sun 5Memorial TrophyHome9.30amGreysTriples
Sat 11HorsellAway2.30pmWhites5 x Rinks
Sun 12SunningdaleHome2.30pmWhites4 x Triples
Sat 18Fleet UtdAway2.00pmWhites5 x Triples
Sun 19CoveHome2.30pmWhites5 x Triples
Sat 25HawleyAway2.30pmWhites5 x Triples
Sun 26Basingstoke TownHome2:30pmWhites6 x Triples
Tue 28Ladies Friendly YateleyHome2.00pmWhites3 x Triples
JUNE
Sat 1Puttenham & WanboroughAway3.00pmGreys3 x Triples
Sat 1CrondallAway3.00pmGreys3 x Triples
Sun 2Frank Costar TrophyHome9.30amGreysTriples
Sat 8MilfordAway2.30pmWhites5 x Rinks
Sun 9HookHome2.30pmWhites5 x Triples
Sat 15YateleyAway2.30pmWhites6 x Triples
Sun 16Old BasingHome2.30pmWhites5 x Triples
Tue 18Ladies Friendly HawleyAway2.00pmWhites3 x Triples
Sat 22OakleyAway2.30pmWhites5 x Rinks
Sun 23AltonAway2.30pmWhites5 x Triples
Tue 26Ladies Friendly Aldershot UnderwoodHome2.00pmWhites3 x Triples
Sat 29East Preston**Away2.00pmWhites6 x Triples
Sun 30Odiham & North WarnboroughHome2.30pmWhites4 x Triples
JULY
Sat 6Farnborough GateHome2.30pmWhites4 x Rinks
Sun 7Club 2 Wood PairsHome9.30amGreysPairs
Sat 13Holloway Hill *Away2.30pmWhites4 x Triples
Sun 14YateleyHome2.30pmWhites6 x Triples
Sat 20TonghamHome2.30pmWhites4 x Rinks
Sun 21Basingstoke TownAway2.30pmWhites6 x Triples
Sat 27Great HollandsAway2.30pmWhites5 x Triples
Sat 27Hosting North Hampshire Women's Bowling AssociationHome
Sun 28SunningdaleAway2.30pmWhites5 x Triples
AUG
Sat 3CoveAway2.30pmWhites5 x Triples
Sun 4Aldershot UnderwoodAway2.30pmWhites4 x Triples
Tue 6Ladies Friendly CamberleyHome2.00pmWhites3 x Triples
Sat 10Holloway HillHome2.30pmWhites4 x Triples
Sun 11Old BasingAway2.30pmWhites5 x Triples
Tue 13Ladies Friendly Farnborough GateAway2.00pmWhites3 x Triples
Wed 14West EndHome6.00pmGreys5 x Triples
Sat 17Great HollandsHome2.30pmWhites5 x Triples
Sun 18Presidents’ DayHome12:00pm
Sat 24Killer BowlsHome2.30pmCasual
Sun 25
Tue 27Ladies Friendly West EndHome2.00pmWhites3 x Triples
Wed 28MytchettHome2.30pmGreys5 x Triples
Sat 31Finals DayHome9.30amWhites
SEPT
Sun 1Finals DayHome9.30amWhites
Wed 4HawleyHome2.30pmGreys4 x Triples
Sat 7HorsellHome2.30pmWhites5 x Rinks
Sun 8Nell Rumble TrophyHome9.30amGreys2 Wood Triples
Tue 10Ladies Friendly MytchettHome2.00pmWhites3 x Triples
Wed 11Aldershot Underwood **Home2.30pmGreys4 x Triples
Sat 14Aussie PairsHome2.30pmCasualPairs
Sun 15PyestockAway2.30pmWhites5 x Triples
Fri 20Candle Lit BowlsHome7:30pmCasual
Sat 21MytchettAway2.30pmWhites5 x Triples
Sun 22Crown Green Fun DriveHome2.30pmCasual
** Tea and Biscuits Only

Team Selection: Sheila Andrews & Michael Andrews
Ladies Friendlies: Joan Moorcroft